Powrót

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Rok szkolny 2019/2020

Miejski Zespół Szkół nr 1 w Gorlicach


Dnia 21 marca w naszej szkole, uroczyście i wesoło obchodzono Pierwszy Dzień Wiosny. Z tej okazji spotkali się uczniowie klas I-III i oddziału przedszkolnego, a gośćmi honorowymi były dzieci z Przedszkola nr 4 w Gorlicach. Kolorowe stroje uczestników spowodowały, że sala widowiskowa przeobraziła się w prawdziwą wiosenną łąkę. Na widowni można było zobaczyć dzieci wcielające się m. in. w role: Pani Wiosny, bociana, motyla, biedronki... Jak przystało na ten dzień, dominował kolor zielony.

W czasie spotkania dzieci miały okazję pochwalić się swoimi umiejętnościami wokalnymi i recytatorskimi. Każda z grup zaprezentowała wybraną piosenkę o tematyce wiosennej, a przedstawiciele poszczególnych klas recytowali wiersze w ramach XIII Szkolnego Konkursu Recytatorskiego.
Występy recytatorów oceniało jury pod przewodnictwem wicedyrektora szkoły ? pani Renaty Foryś, która jest inicjatorką powyższego konkursu.
Zwycięzców wyłoniono w każdej kategorii wiekowej.
I tak, przyznano:
- w kategorii klas pierwszych
I miejsce - Oliwii Marszałek z kl. I b
II miejsce - Izabeli Świder z kl. I b
III miejsce - Oliwii Krupczak z kl. I a
- w kategorii klas drugich
I miejsce - Jakubowi Masłowskiemu z kl. II b
II miejsce - Elizie Rafalskiej z kl. II b
III miejsce - Marcelinie Jędrzejowskiej z kl. II a
- w kategorii klas trzecich
I miejsce - Natalii Haleczko z kl. III b
II miejsce - Bartoszowi Hałgasowi z kl. III b
III miejsce - Idze Cetnarowskiej z kl. III b
Laureaci otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy.Wiosenne spotkanie miało charakter integracyjny. Przedszkolaki wraz z uczniami i wychowawcami bawili się do piosenek o wiośnie. Naukę śpiewu piosenek, zabawy rytmiczno ? ruchowe pt.: ?Marzec ? czarodziej? przeprowadziła pani Dorota Pacana. Nad całością imprezy czuwała pani Izabela Krupa.
Na zakończenie odbyła się parada wiosennej mody. Uczestnicy wracali do swych zajęć z uśmiechem i nadzieją, że wiosna zostanie na dłużej.

GALERIA ZDJĘĆ

Copyright © 2020 Miejski Zespół Szkół nr 1 w Gorlicach Rights Reserved.